Poštovani zastupnici,

na prošloj sjednici ste pokazali da poštujete glas građana Grada Zagreba te vas pozivamo da ustrajete u traženju najboljeg rješenja za gospodarenje otpadom za Grad Zagreb. Iako su neke lokacije izbačene iz Nacrta PGO GZ, to samo djelomično rješava problem jer predloženi retrogradni koncept niti može, niti ima namjeru riješiti pitanje gospodarenja otpadom.

  1. Postoji alternativa i domaći stručnjaci koji su još 2005. riješili pitanje gospodarenja otpadom – otok Krk i koji imaju rješenja bazirana na znanstvenim činjenicama i u skladu s primjerima najbolje svjetske prakse.
  2. Predloženi PGO je – barem 7 puta skuplji od ekološki zasnovanog sustava

– troši milijarde kuna na suvišni i nepotrebni CGO Resnik

– srozava kvalitetu života građanima Grada Zagreba

U privitku vam šaljemo naše prijedloge i primjedbe vezane za PGO GZ.

S poštovanjem,

Udruga eko Zagreb

Privitak:

Otvoreno pismo zastupnicima 24.05.