Udruga eko Zagreb poziva sve zainteresirane da se prikjuče projetku Europe on Track u organizaciji Udruge studenata Europe – AEGEE-Zagreb  od 25. – 28. ožujka u Zagrebu.

Europe on Track je projekt mladih koji nastoje podići svijest, stvoriti prostor za raspravu i prikupiti mišljenja mladih Europljana o važnim društvenim pitanjima. Uz partnerstvo s Interrailom, 9 ambasadora u 3 tima (jedan snimatelj, jedan fotograf i jedan novinar) mjesec dana putuju vlakom po Europi kako bi vodili radionice, intervjuirali mlade ljude i organizirali razne događaje u suradnji s lokalnim organizatorima iz 30 gradova u cijeloj Europi. Projekt je 2013. osvojio Charlemagne Europsku nagradu za mlade (European Charlemagne Youth Prize) koju dodjeljuje Europski Parlament, a ove godine je spreman za svoje 5. izdanje uz ovogodišnju temu: održivost i klimatske promjene.

KADA: 24. – 28.3.2018.

GDJE: Zagreb (i okolica)

ŠTO: konferencija sa stručnjacima na temu klimatskih promjena i pametnih gradova uz poseban fokus na gospodarenje otpadom i osobnom održivosti, radionice osobne održivosti u srednjim školama, intervjui građana, posjet EKO lokaciji, sadnja stabala, plac lokalnih eko proizvoda hrvatskih uzgajivača, filmska večer posvećena okolišu

RASPORED: uskoro objavljujemo!

PRIJAVE: ulaz na sav program je besplatan za sve studente i mlade u dobi od 16-35 godina