Pozivamo sve zainteresirane da prouče i potpišu peticiju o izmještanju asfaltne baze iz Donje Lomnice.

Peticija upućena: Vlada RH – Predsjednik Hrvatskog Sabora gospodin Gordan Jandroković i saborski Odbor za zaštitu okoliša i prirode.

“Zahtjevamo od Vlade RH da u svoj dnevni red uvrsti točku o izmještanju asfaltne baze iz Donje Lomnice. Želim izmještanje pogona asfaltne baze i betonare Strabaga iz Donje Lomnice, iz naseljenog mjesta, iz blizine vrtića i škola, 10m od prozora dječje sobe, koja je izgrađena protivno volji mještana, kojoj je dokumentacija izdana bez obavještavanja javnosti, na područje industrijske zone, van zone stanovanja.”

Više o razlozima peticije, štetnom utjecaju te netransparentnom postupku izdavanja dozvola pročitajte na linku stranice za potpis peticije.

Link za potpis